Erasmus+ Uluslararası Kredi Hareketliliğinde Vakıf Üniversiteleri Arasında 1. Sıradayız
1.08.2018
İstanbul Şehir Üniversitesinin Ulusal Ajans tarafından kabul edilen Erasmus+ Uluslararası Kredi Hareketliliği kapsamındaki projeleri, proje çeşitliliği ve kazanılan hibe miktarı açısından vakıf üniversiteleri arasında 1. sırada yer aldı.
​​44 farklı üniversitenin Erasmus+ Uluslararası Kredi Hareketliliği kapsamında 2018 yılı için sunduğu 86 proje başvurusu Türkiye Ulusal Ajansı tarafından değerlendirildi ve kabul edildi.

Üniversitemizin kabul edilen 11 projesi ve bu projelere tahsis edilen hibe miktarı ile, başvuru yapan 44 üniversite arasında 5. (ODTÜ, Yıldız Teknik, Ondokuz Mayıs ve Hacettepe'den sonra), vakıf üniversiteleri arasında ise 1. oldu.

Erasmus+ Uluslararası Kredi Hareketliliği kapsamındaki projelerimiz ile İstanbul Şehir Üniversitesinin tüm öğrencileri ve çalışanları, Kanada, Meksika, Ürdün, Bosna Hersek, Azerbaycan, Arnavutluk, Pakistan, Cezayir, Tunus ve Ukrayna'da anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde Erasmus+ değişim programlarına katılabilecek.

İki yıl süreyle projelerimize Türkiye Ulusal Ajansı tarafından toplam 278.335 Euro hibe sağlanacak.

Üniversitemiz ​kazandığı hibe miktarıyla ve sunduğu proje çeşitliliğiyle, üç yıldır sürdürdüğü bu başarısını bu yıl da devam ettirmiş oldu.