Öğrenci Konseyi
İstanbul Şehir Üniversitesi Öğrenci Konseyi, ŞEHİR'li öğrenciler tarafından seçilmiş üyelerden oluşan bir öğrenci topluluğudur.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​İs​tanbul Şehir Üniversitesi Öğrenci Konseyi, ŞEHİR öğrencileri tarafından demokratik yollarla seçilmiş ve onları soyutlamak yerine onları da dahil ederek fikirlerini, planlarını gerçekleştiren ayrıca bunun beraberinde kurum içi ve kurumlar arası iletişimi ileri seviyelere taşıyan, ortaya çıkabilecek sorunları en hızlı şekilde yetkili birimlere ileterek çözen ve ön planda Üniversitemizin, arka planda toplumumuzun gelişimini amaç edinen öğrenci topluluğudur. Bu bağlamda öğrenci konseyi toplumumuzun gelişen seviyesine ayak uyduracak şekilde üniversitedeki bütün öğrencileri içine almayı hedefleyen ortak bilinç ve ortak hedef oluşturma yolunda sorumluluklarını yerine getirerek ilerleyecektir. 

Öğrenci Konseyi öğrencilerin üniversiteye kayıt anlarından mezun olduktan sonra iş hayatına atılma anlarına kadar yalnızca sorunlarını ilettiği bir birim değil aynı zamanda sosyal, kültürel, bilimsel açıdan da faaliyetlere katkı sağlaması için çalışan bir birliktir. Bu sebeple bütün öğrenciler seçmiş oldukları Öğrenci Konseyi’ne kurum içi veya kurum dışıyla ilgili olan gerek karşılaştıkları sorunlar sebebiyle gerek kendi gelişimlerine katkı sağlayacak etkinlikler açısından başvurabileceklerdir. Öğrenciler bu amaçları yerine getirmeyi hedefleyen Öğrenci Birliği'ne aşağıdaki mail adresinden ulaşabilirler.​

İletişim