Kampüs Güvenliği
​ŞEHİR’de güvenli bir eğitim-öğretim ve yaşam alanı oluşturulabilmesi için Dragos Kampüsünde 24 saat esasına göre 5188 sayılı yasaya uygun olarak Özel Güvenlik Hizmeti verilmektedir. Ayrıca Üniversitemize bağlı "Güvenlik Müdürlüğü" birimi oluşturularak, güvenlik hizmetlerinin daha etkin ve verimli olarak yürütülmesi hedeflenmiştir.

Kampüsümüzün toplam üç kapısı bulunmaktadır. Sahil giriş kapısından yaya ve araçlı giriş, Cevizli ve Rektörlük giriş kapısından ise sadece yaya girişi yapılabilmektedir.

İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerine ve çalışanlarına Giriş Kartı; ziyaret veya herhangi bir iş için gelenlere ise Ziyaretçi Kartı verilmek suretiyle turnikelerden giriş-çıkış kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Dragos Kampüsünde öğrenci, çalışan ve ziyaretçi otoparkları mevcut olup, öğrenci ve çalışan otoparkından faydalanmak isteyenlere ücret karşılığı Araç Pulu verilmektedir. Ayrıca Plaka Tanıma Sistemi ile araç giriş ve çıkışı takip edilmektedir.

Kampüs içi trafik güvenliği ve tütün kullanımı ile ilgili uygulamalar Güvenlik birimi tarafından takip edilmektedir.

Kampüs genelinde mevcut olan kamera sistemleri Kamera İzleme Birimi tarafından izlenmekte ve takibi yapılmaktadır.

Öğrenci ve çalışanlarımızın herhangi bir yardım ihtiyacında güvenlik görevlilerine 0216 559 91 55 veya Dahili 9155 numaralı telefon hattını arayarak ulaşabilmeleri mümkündür.

Güvenlik birimine ait ofis Öğrenci Merkezi binası 2. katta G104 no'lu odada bulunmaktadır.


İstanbul Şehir Üniversitesi Kampüs Araç Kullanımı ve Park Yerleri Trafik Usul ve Kaideleri Talimatnamesi için tıklayınız​.