Dragos Kampüs
​​​​​2010 yılında Altunizade’de ilk öğrencilerimizle buluştuğumuz günden bu yana hayalini kurduğumuz tam donanımlı eşsiz güzellikteki kampüsümüze 2017-2018 akademik yılı ile kavuştuk. ŞEHİR ailesi olarak yeni heyecanlarla ve güzelliklerle dolu yolculuğumuza artık Dragos’ta devam ediyoruz.
Kartal sahilinde, 410 dönümlük geniş ve yemyeşil bir arazi üzerinde konumlanan Dragos Kampüs, yepyeni sınıf ve laboratuvarları, zengin kütüphanesi, yüksek kapasiteli yurtları, spor tesisleri, farklı seçenekler sunan kafeterya ve restoranları, alternatif sosyalleşme ve çalışma alanları ile sizi bekliyor.

7/24 KAMPÜS HAYATI​ ​

Dragos’taki geniş ve çeşitli alanlar sayesinde kampüste istediğiniz tüm aktiviteleri kolayca gerçekleştirebilme imkânına sahip olacaksınız. Sahilde yürümek, bisiklete binmek, çam ağaçlarının gölgesinde kitap okumak, ister kütüphanede ister açık havada ders çalışmak...
1260 öğrenci kapasiteli yurt binalarımız, alternatif yeme-içme alanları ve geniş olanaklara sahip kütüphanemiz sayesinde kampüs içinde en rahat şekilde yaşama ve çalışma imkânına kavuşacaksınız.
Ayrıca kampüs içinde ve dışında da çeşitli aktiviteler sizi bekliyor olacak. Şenlikler, festivaller ve açık hava etkinlikleri için geniş alanlar; açık ve kapalı spor alanları gibi alternatif mekânlara sahip olacaksınız.
Kampüsün çevreyle kurduğu yakın ilişkiye ek olarak şehir hayatıyla yakın temas içinde olması büyük bir avantaj. Dragos’taki imkânlar aracılığıyla hem şehirle bağlantımızı koparmadan hem de 7/24 kampüs içinde kalarak ŞEHİR’li bir üniversite hayatı yaşayabileceksiniz.

SON TEKNOLOJİ SINIF VE LABORATUVARLAR​​

Dragos Kampüste yer alan 7’li fakülte binalarında tüm teknolojik olanaklarla donatılmış, farklı kapasitelerde, geniş ve ferah toplam 100 sınıf; normal sınıflara ek olarak her binanın üst katında 128 ve 140 kişilik olmak üzere iki ayrı büyük sınıf bulunuyor. Dragos Kampüste ayrıca bir adet 375 kişilik ve bir adet 230 kişilik konferans salonu hizmet veriyor.
ŞEHİR’de mevcut ve yeni açılan programların araştırma ve proje çıktılarını arttırmak için gereken tüm teknik imkânlar, sağlık ve mühendislik laboratuvarları, teknik laboratuvarlar, stüdyolar ve atölyeleri kapsayan çeşitli mekânlar bulunuyor.

DRAGOS KAMPÜS İLE ZENGİNLEŞEN ŞEHİR KÜTÜPHANESİ​

Dragos Kampüsü Türkiye’nin saygın kütüphane merkezlerinden biri haline getirmek öncelikli hedeflerimiz arasında. Yüz binlerce basılı, görsel, dijital kaynak ve çeşitli veri tabanı abonelikleri ile Türkiye’nin her tarafından akademisyenlerin çalışmalarına destek sağlayan ŞEHİR Kütüphanesi, Dragos Kampüs ile birlikte kaynaklarını ve olanaklarını daha da genişleterek faaliyetlerine devam ediyor. Bu olanaklar ile ŞEHİR Kütüphanesi gerek bulunduğu bölge gerekse tüm İstanbul halkı için bir bilgi ve kültür merkezine dönüşecek.

​KAPSAMLI SOSYAL ETKİNLİK ALANLARI 

Dragos Kampüs yalnızca ŞEHİR ailesi için değil, tüm bireyler, şirketler ve kurumlar için de sosyalleşme olanakları sağlayan bir yaşam alanı.

Dragos Kampüs ile birlikte hem akademik hem sosyal alanda gücü artan İstanbul Şehir Üniversitesi, Türkiye’nin ve dünyanın en saygın ve başarılı üniversitelerinden biri olacak.​