ŞEHİR Öğrencileri Kanserli Çocuklar İçin Pedal Çevirdi
11.04.2018
ŞEHİR Dragos Kampüsü, Renkli Kampüs işbirliğiyle KAÇUV yararına gerçekleştirilen bisiklet turuna ev sahipliği yaptı.
​İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) yararına gerçekleştirilen bisiklet turuna ev sahipliği yaptı. İstanbul Şehir Üniversitesi Bisiklet Kulübü, Kanserle Savaş Kulübü ve ŞEHİR Engelsiz Eğitim Ofisi’nin Renkli Kampüs işbirliğiyle düzenlediği etkinliğe, İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra, Renkli Kampüs ve Engelsiz Pedal üyeleri de katıldı. Etkinlik kapsamında KAÇUV üyesi ailelerin yaptıkları yiyeceklerin satıldığı Umut Kafe’den elde edilen gelir, derneğe bağışlandı.

Etkinlikle ilgili bilgi veren İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Çelikcan; "İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü’nün altyapısı tamamen bisiklet kullanımına uygun olarak inşa edildi ve kampüsümüz İstanbul’un en uzun bisiklet yolunun ortasında yer alıyor. Üniversitemizin en önemli özelliklerinden biri olan bisiklet kullanımını böyle faydalı bir etkinlikle buluşturmuş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kanser Haftası dolayısıyla gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikle, hem kanser konusunda farkındalık oluşturmayı hem de KAÇUV’a destek vermeyi amaçladık. Bu vesileyle Renkli Kampüs ve Engelsiz Pedal Derneği’ne de işbirlikleri için teşekkür ediyorum." dedi.

KAÇUV Saha Operasyonu Koordinatörü Buket Öder ise "İstanbul Şehir Üniversitesi ve Renkli Kampüs’e hayata geçirdikleri bu gönüllü faaliyet için teşekkür ediyoruz. Hayalimiz bu tarz etkinliklerin yaygınlaşması ve kanser konusunda toplumuzdaki bilinç seviyesinin artması." şeklinde konuştu.