ŞEHİR'de Yaşam
2010’da Altunizade’de başlayan ŞEHİR’in hikâyesi Dragos Kampüs’te devam ediyor.
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Doğaya ve tarihe saygılı bir anlayışla inşa edilmiş olan İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü, sadece çalışan ve öğrencileri için değil, bölgenin de en önemli bilim ve kültür merkezlerinden birisi olmak iddiasını taşıyor.

Öğrencileri, akademisyenleri ve idari çalışanlarıyla İstanbul Şehir Üniversitesi, bölgenin ve Anadolu yakasının en canlı kampüslerinden birisinde akademik çalışmaları sosyal hayatla, sanatı sporla, yeşili maviyle birlikte sunuyor.

40 futbol sahası büyüklüğündeki bu dev kampüste derslerin yorgunluğunu atmak için korulukta yürüyüşe çıkabilir, kuş sesleri ve tertemiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz. ŞEHİR’de kampüs içi ulaşım bisiklet yolları ile sağlanıyor. Kampüs ile entegre bisiklet yollarını kullanarak sahil boyunca bisiklet sürebilir, masmavi denizin ve Adalar manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Dragos Kampüs 1250 kişilik yurt kapasitesine sahip, 7/24 canlı bir yaşam alanı. Kapalı ve açık spor ve festival alanları, konferans ve sinema salonları, kütüphane ve çalışma alanları, televizyon ve radyo stüdyoları, farklı yeme-içme taleplerini karşılayan kafeler, marketler ve yemekhanesi ile kampüs yaşamının bütün taleplerine karşılık verecek biçimde inşa edildi.

Öğrenci Merkezi içerisinde yer alan 50'den fazla öğrenci kulübü ve Öğrenci Etkinlikleri Ofisi, fitness ve dans stüdyoları ile sergi alanı aktif bir yaşam sunarken; Sağlık, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Çözüm, Kariyer ve Engelsiz Eğitim Merkezleri ile Mezunlar Derneği ve Mentorluk Ofisi öğrencilere üniversite hayatı boyunca ve mezuniyet sonrasında destek olmak için faaliyet gösteriyor.

ŞEHİR 800’den fazla uluslararası öğrencisi ve 300’den fazla uluslararası değişim anlaşması ile renkli, canlı ve evrensel bir üniversite. 87 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencilerle çok kültürlü bir kampüs yaşamı sizi bekliyor.

 ŞEHİR'de Yaşamdan Kareler