ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı
21.02.2020
ALO 191, uyuşturucu ile ilgili danışma ve destek hizmetlerinin doğrudan verildiği, kişiye uygun gerekli yönlendirmelerin yapıldığı, konuya ilişkin 7/24 danışmanlık hizmeti sunulan danışma ve destek birimidir.
​​​​T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nün "2018-2023 Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı" kapsamında, uyuşturucu madde kullanımının zararları konusunda hedef grupların bilgilendirilmesi, hedef gruplarda farkındalık oluşturulması, tutum ve davranış geliştirilmesi amaçlarıyla üniversiteler bünyesinde çok çeşitli iletişim faaliyetleri yürütülmektedir.

Bu kapsamda T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı'nın üniversitelerde duyurulması önem arz etmektedir.

ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı, uyuşturucu ile ilgili danışma ve destek hizmetlerinin doğrudan verildiği, kişiye uygun gerekli yönlendirmelerin yapıldığı, konuya ilişkin 7/24 danışmanlık hizmeti sunulan danışma ve destek birimidir. Danışma hattımız 120 personel ile hizmet vermekte olup görev yapan personel sosyolog, psikolog, çocuk gelişim uzmanı, hemşire gibi sağlık profesyonelleri ile diğer fakülte mezunlarından oluşmaktadır.

ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı ile ilgili detaylı bilgi almak için T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nün web sayfasını​ ziyaret edebilirsiniz.