ELEŞTİREL DÜŞÜNME VE FELSEFE ATÖLYESİ
Çocuklar eleştirel düşünebilmeyi ve sorgulamayı öğreniyor, kişisel becerilerini geliştiriyorlar.
Tarih:
30.12.2018 11:00
Saat:
YER : ŞEHİR Altunizade
​Eleştirel Düşünme ve Felsefe Atölyesi, çocukların öğrenme becerilerini, soruşturma ve keşfetme ile geliştirmeyi amaçlayan bir programdır. Bu eleştirel düşünme sürecinde çocuklar düşünme ve dinleme becerilerini geliştirir, özgüvenlerini arttırırlar. Kendi fikirleri gibi diğer fikirlerin de bir değeri olduğunu görürler. Böylece, kendi düşüncelerini mantık çerçevesinde, bağımsızca ve kendilerine güvenerek savunurken, farklı fikirleri dinler ve onlara saygı duyar; tartışmayı öğrenmiş olurlar. Yanlış bir cevabın olmadığını bilerek, korkusuzca cevaplar üretebilir, özgürce soru sorabilirler.

Çocuklar atölye boyunca; önce düşünüp sonra konuşmayı, fikirlerini mantık çerçevesinde temellendirmeyi ve savunmayı, düşüncelerini bağımsız bir şekilde ifade edebilmeyi, başkalarının fikirlerini dinlemeyi, saygı duymayı, farklı düşüncelere hoşgörü ile yaklaşmayı, bir olaya farklı açılardan ve tarafsız şekilde bakabilmeyi, mantık yürütmeyi, saygı çevresinde tartışmayı, neden-sonuç ilişkisi göstermeyi öğrenmiş olurlar.

İstanbul Şehir Üniversitesi Kuluçka Merkezi (incuba.city) işbirliği ile düzenlenen bu atölyede 6-16 yaş arası çocuklar, düşünmeyi, mantık yürütmeyi, kendilerini ifade edebilmeyi, başkalarının düşüncelerine saygı duymayı ve olaylara farklı açılardan bakabilmeyi öğreniyorlar.
Yeni dönem dersleri 30 Aralık'ta başlıyor!

Eleştirel Düşünme ve Felsefe Atölyesi, 30 Aralık 2018 - 20 Ocak 2019 tarihleri arasında her Pazar ŞEHİR Altunizade'de.​

6 - 8 YAŞ 11:00 - 12:00
9 - 12 YAŞ 12:00 - 13:00
13 - 16 YAŞ 13:00 - 14:00

Atölyeler hakkında detaylı bilgi almak ve kaydolmak için kodlamaatolyesi.com'u ziyaret edin!