WiFi Tabanlı Ürün Testleri İçin Altıgen Mini Sessiz Odalar
 
Yüksek miktarda kablosuz haberleşme cihazını, hızlı bir şekilde test etmeye yönelik olarak WiFi teknolojisini kullanan ve birden çok antene sahip olan WiFi tabanlı ürünlerin testleri için, altıgen şeklinde mini bir sessiz odalar.
İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kemal Özdemir, yüksek miktarda kablosuz haberleşme cihazını, hızlı bir şekilde test etmeye yönelik olarak WiFi teknolojisini kullanan ve birden çok antene sahip olan WiFi tabanlı ürünlerin testleri için, altıgen şeklinde mini bir sessiz odalar tasarladı. 

Altıgen sessiz odalar, yazılım ile birbirlerine monte edilerek, aynı anda ve seri bir şekilde 64 tane ürünün testini mümkün kılmaktadır. Geliştirilen bu eşsiz portatif ürün ile WiFi tabanlı ürünlerin tümleşik testleri daha düşük maliyetlerde gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır.

2016 yılında TR patent başvurusu yapılan buluş için 2017 yılında PCT başvurusu gerçekleştirilmiştir. İlgili teknoloji 2017 yılında ŞEHİR TTO üzerinden İstanbul Link Haberleşme Firmasına devredilerek ticarileştirilmiştir.