Patentler
İstanbul Şehir Üniversitesinin, ŞEHİR Teknoloji Transfer Ofisi aracılığı ile Türk Patent ve Marka Kurumuna TR patent başvuruları gerçekleştirilmiş ve tescillenmiş araştırma çıktıları.
Haziran 2017
Uzun Süreli Batarya Ömrü Sağlayan Düşük Akımlı DönüştürücüYrd. Doç. Dr. Tamer Özgün & Yrd. Doç. Dr. Hakan DoğanKablosuz teknolojiler, mobil platformlar, giyilebilir teknolojiler ve tıbbi cihazlar için enerji tüketimini minimize edecek uzun süreli batarya ömrü sağlayan düşük akımlı dönüştürücü.
Haziran 2017
Bir Park Yeri Dağıtma Sistemi ve Yönetimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kemal Özdemir Otopark üzerinde ek algılayıcılara ihtiyaç duymadan park yeri yönetimini sağlayan bir park yeri dağıtma sistemi ve yöntemi.
Haziran 2017
WiFi Tabanlı Ürün Testleri İçin Altıgen Mini Sessiz OdalarYrd. Doç. Dr. Mehmet Kemal ÖzdemirYüksek miktarda kablosuz haberleşme cihazını, hızlı bir şekilde test etmeye yönelik olarak WiFi teknolojisini kullanan ve birden çok antene sahip olan WiFi tabanlı ürünlerin testleri için, altıgen şeklinde mini bir sessiz odalar.
Haziran 2017
Besleme Regülasyonu Sağlayan Elektronik Devre TasarımıYrd. Doç. Dr. Tamer Özgün & Yrd. Doç. Dr. Hakan Doğanİletişim teknolojisindeki modülasyon türlerinden olan genlik modülasyonunda değişken akım veya gerilim ihtiyacı duyan bir yüke besleme regülasyonu yapılması sağlayan elektonik devre tasarımı.
Haziran 2017
Geniş Bantlı Süperheterodin Radyo Alıcısı Yrd. Doç. Dr. Tamer Özgün & Yrd. Doç. Dr. Hakan DoğanAnten aracılığı ile alınan radyo sinyalini orjinal frekansında işleyen ve dijital sinyale çevrilmek üzere bir karıştırıcıya ileten süperheterodin radyo alıcısı teknolojisi.
Haziran 2017
Sabit Bias Akım Sağlayan Elektronik OsilatörYrd. Doç. Dr. Tamer Özgün & Yrd. Doç. Dr. Hakan Doğanİletişim teknolojisinde kullanılan ve istenilen frekansın elde edilebilmesi için sabit bir bias akım sağlayan bir elektronik osilatör
Haziran 2017
Antremanda Görsel-İşitsel Destekle Erken Hamle İmkanı Sağlayan Eğitim SistemiYrd. Doç. Dr. Onur Güzey & Yrd. Doç. Dr Ali ÇakmakSporcuların antrenman sırasında görsel veya işitsel olarak desteklenmesini sağlayan ve yapacakları hamleyi erken seçmelerine olanak sağlayan bir eğitim sistemi ve yöntemi.