Araştırmacılara Yönelik Destekler
İstanbul Şehir Üniversitesi bilimsel araştırma ortamını destekler sonuçlarının paylaşılması için araştırmacıları teşvik eder.
​​​​​​Akademik yükseltme ve atama süreçleri bilimsel araştırma ve üretimi esas alacak şekilde tasarlanmıştır. Azaltılmış ders yükleri sayesinde akademisyenlerin bilimsel çalışmalarına ve girişimlerine daha çok zaman ayırabilmeleri sağlanmaktadır. ŞEHİR TTO, akademisyenlerin bilimsel çalışmalarına, buluş, fikri eser, ticari değer ve girişimciliklerinin geliştirilmesi, başvurulması ve yönetilmesinde destek vermektedir. Bunun yanı sıra öğretim üyelerimize ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılara katılımları için bilimsel kongre katılım desteği sağlanmaktadır.

Araştırma Bursları​​​

Araştırmacıların araştırma faaliyetlerine yardım eden lisans ve lisansüstü öğrencilere burs desteği verilmektedir. Kamu ve/veya Uluslararası fonlarca desteklenen araştırma projelerine katılan öğrenciler bu kaynaklarla desteklenmektedir. 

Kütüphane / E-Arşiv​​​​

130.000’den fazla basılı ve elektronik kitap, 22.600 elektronik dergi,  bir milyondan fazla tam metin elektronik tez ve multi-medya koleksiyonu araştırmacılarımızın kullanımına açıktır. Akademisyenlerimizin  gereksinim duyduğu her yayın kütüphane tarafından satın alınmakta, mevcudu tükenmiş yayınlar diğer kütüphane ve bilgi merkezlerinden sağlanmaktadır. Ayrıca araştırmacılarımızın birinci el kaynaklara erişiminin sağlanması için yazma ve nadir basma eserlerin de bulunduğu çeşitli özel koleksiyonlar kütüphaneye kazandırılmaktadır. Kütüphane haftada 7 gün 86,5 saat kullanıma açıktır. Ayrıca kaynakların çok önemli bir kısmı zaman ve mekan kısıtlaması olmaksızın kütüphane portalı üzerinde 7/24 kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. 

ŞEHİR Kütüphanesi Portalı için tıklayın.