Yüksek Lisans ve Doktora Programları
​​​​​​İstanbul Şehir Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Programları​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​, içinde yaşadığımız toplumun, doğanın ve dünyanın bilgisini üretmeyi ve paylaşmayı hedefliyor.

 
​​​​Köklü geçmişi ile 1986 yılından bu yana eğitim ve düşünce hayatına katkı sağlayan Bilim ve Sanat Vakfı’nın kurduğu İstanbul Şehir Üniversitesi, gerçek bir araştırma üniversitesi olma hedefiyle yola çıkarak 2010-2011 akademik yılında ilk öğrencileriyle buluştu.

 
Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve İşletme Enstitüsü çatısı altındaki yüksek lisans ve doktora programlarıyla akademik faaliyetlerini sürdüren ŞEHİR, kurulduğu günden itibaren lisansüstü çalışma sahasında Türkiye’nin ve dünyanın öncü vakıf üniversitelerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor. Özgün, katılımcı, evrensel ve özgürlükçü bir yaklaşım ile disiplinlerarası ve dinamik bir müfredata sahip olarak tasarlanan lisansüstü programlarımız, içinde yaşadığımız toplumun, doğanın ve dünyanın bilgisini üretmeyi ve paylaşmayı hedeflemektedir.

 
Öğrencilerin akademik hedeflerini ve yönelimlerini göz önünde bulunduran etkin danışmanlık sistemi, eleştirel bakma yeteneğini geliştirmeyi ve entelektüel derinlik kazandırmayı amaçlar. Alanında uzman, saha deneyimine sahip, profesyonel kadro öncülüğünde yürütülen yüksek lisans ve doktora programlarımız; toplumsal insani duyarlılığını, araştırma ilgileriyle bir araya getiren akademisyenlerin yetişmesini destekler.  İstanbul Şehir Üniversitesi yüksek lisans ve doktora programlarına kabul edilen lisansüstü öğrencilerimiz, yurt içi veya yurt dışı çeşitli araştırma bursları, proje destekleri ve kurum işbirlikleri sayesinde hem akademik hem profesyonel hayata tam donanımlı bir şekilde hazırlanır.

 
​​​
​​​​​​​​​
 
​