ŞEHİR Sinema ve TV Bölümü Öğrencisi Taner Eser'in Kısa Filmine Ödül
18.03.2019
Hayata Bağış Derneği’nin organ bağışının önemine dikkat çekmek ve toplumsal bir bilinç oluşturmak amacıyla düzenlediği üniversitelerarası kısa film yarışmasında ŞEHİR Sinema ve TV Bölümü öğrencisi Taner Eser, ikincilik ödülünün sahibi oldu.
​​​​​İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema ve TV Bölümü son sınıf öğrencisi Taner Eser, Hayata Bağış Derneği'nin organ bağışının önemine dikkat çekmek ve toplumsal bir bilinç oluşturmak amacıyla düzenlediği üniversitelerarası kısa film yarışmasında "Yedek Pil" adlı filmiyle ikincilik ödülü kazandı. Senaryosunu aynı bölüm öğrencisi Ramazan Kılıç’ın kaleme aldığı "Yedek Pil" adlı filmde, vefat eden yaşlı bir insanın gençlere organ bağışı yapması ele alınıyor. ​

Hayata Bağış Derneği'nin organ bağışında farkındalığı artırmak için düzenlediği 'Organ Bağışı' temalı kısa film yarışmasında ödül alan filmin yönetmenliğini, İstanbul Şehir Üniversitesi Sinema ve TV Bölümü öğrencisi Taner Eser üstlenirken, senaryosunu aynı bölüm öğrencisi olan Ramazan Kılıç kaleme aldı. Vefat eden yaşlı bir insanın gençlere yaptığı organ bağışını ele alan filmin hikâyesi metaforlar üzerinden anlatılıyor. İnsanları temsil etmesi için saat metaforunun kullanıldığı filmde; köstekli saat yaşlı kimseyi, kol saati de gençleri temsil ediyor. 

Yarışmaya farklı illerden 5'i özel 18'i kamu olmak üzere 23 üniversiteden 34 yarışmacı katıldı
24 kısa filmin değerlendirmeye alındığı yarışmanın jüri üyeliklerini Sarp Apak, Cengiz Bozkurt, Onur Buldu, Haki Biçici, Hakan Algül ve Memorial Hastaneleri Göğüs Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adnan Sayar yaptı.