Diller Okulu
İstanbul Şehir Üniversitesi Diller Okulu, bir yandan İngilizce hazırlık programıyla öğrencilerimize küreselleşen dünyanın ortak dili İngilizceyi iletişimci yaklaşımla öğretirken, diğer yandan ikinci yabancı dil olarak diğer dilleri de çatısı altında barındıran bir okuldur. Yabancı dillerin öğretiminin yanı sıra Türkçe dersleri de bu birimin bünyesinde verilmektedir.
​​​İngilizce eğitimin ağırlıklı olduğu bir üniversitede, İngilizce okuyup anlayabilme, dinleyip not tutabilme, tartışmalarda fikir beyan edebilme, sınavlarda sorulan sorulara yanıt verebilme, araştırma raporları hazırlayabilme gibi alanlarda yetkin hale gelebilmek için İngilizcenin iyi öğrenilmesi büyük önem taşımaktadır. Ancak İngilizcede yetkin olmak anadilinden vazgeçmek anlamına gelmez. Bu kabulle, ŞEHİR Diller Okulu, Türkçe okuma-yazma, eleştirel yaklaşım ve anadilde yazılı ve sözlü anlatım becerilerine de önem verir. Bu alanlarda öğrencilerin gelişimlerini göz ardı etmeyen programları da bünyesinde bulundurur. Yabancı dil olarak Türkçe öğretimi de ŞEHİR Diller Okulu’nun çerçevesinde sunulur. Dünyanın pek çok farklı coğrafyasından gelen öğrencilere, Türkçe eğitimi yine iletişimci bir yaklaşımla verilir. Diller Okulu, İngilizcenin yanı sıra diğer yabancı dilleri de seçmeli olarak öğrencilerine sunar. İkinci yabancı dil programında öğrencilerin, bir dilde daha iletişim sağlayabilmeleri amaçlanmaktadır.

Hem Türkçe ve hem de İngilizce ve diğer dillerin öğretiminde alanlarında uzman bir akademik kadro ile öğrencilerin akademik yaşamları boyunca ve sonrasında işlerinde ve hayatın her alanında yardımcı olacak dil becerileri iletişimci bir öğretimle öğrencilere sunulmaktadır.