ŞEHİR, Yunus Emre Enstitüsü Türk Sineması Yaz Okulu'na Ev Sahipliği Yapıyor
7/22/2019
Dragos Kampüste 22 ülkeden 22 genç sinemacının katılımıyla düzenlenen programda öğrenciler, iki hafta boyunca Türk sinemasının izini sürecek.
​​​Yunus Emre Enstitüsü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Türk Sineması Yaz Okulu, İstanbul Şehir Üniversitesi ev sahipliğinde başladı. Dragos Kampüste 22 ülkeden 22 genç sinemacının katılımıyla düzenlenen programda öğrenciler, iki hafta boyunca Türk sinemasının izini sürecek. 

Program kapsamında Türk sinemasının unutulmaz yıldızı Hülya Koçyiğit ile 26 Temmuz 2019 Cuma günü saat 19:00'da İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Çelikcan moderatörlüğünde bir söyleşi de gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz yıl İstanbul Şehir Üniversitesi ev sahipliğinde, Yunus Emre Enstitüsü tarafından ilki gerçekleştirilen Türk Sineması Yaz Okulu’nun ikincisi, Dragos Kampüste başladı. İki hafta sürecek eğitimlerde, 22 ülkeden 22 genç sinema tutkunu Türk sinemasını yakından tanıma imkanı bulacak.

Genç sinema tutkunları Hülya Koçyiğit ile buluşacak
Akademik programı İstanbul Şehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü tarafından hazırlanan yaz okulunda öğrenciler, alanında söz sahibi akademisyen, yönetmen, oyuncu ve eleştirmenlerle bir araya gelip Türk sinemasının farklı yönlerini tanıyacak. 
Program boyunca Türk sineması içerikli seminer ve söyleşilerin yanı sıra geçmişten bugüne Türk sinema tarihini yansıtan çeşitli film gösterimleri de düzenlenecek. 
Türk Sineması Yaz Okulu kapsamında Türk sinemasının unutulmaz yıldızı Hülya Koçyiğit ile 26 Temmuz 2019 Cuma günü saat 19:00’da İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Çelikcan moderatörlüğünde bir söyleşi de gerçekleştirilecek. Dragos Kampüste gerçekleşecek söyleşinin ardından Koçyiğit’in başrollerinde oynadığı "Adını Anmayacağım" filmi, açık hava sinemasında sevenleri ile buluşacak. 
Türk Sineması Yaz Okulu'nda ayrıca İstanbul’un önemli film mekânlarına, sinemalarına ve sinema müzelerine düzenlenecek gezi programları ile öğrenciler, Türk sinemasının izini sürecek.