OgrenciListeleme

 

Ertuğrul Keçeci / Hukuk

​Farklı fikirleri ve hayallerine inat yıllarca belli kalıplarla sınırlandırılmaktan yılmış öğrenciler için ŞEHİR gerçek anlamda bulunmaz bir fırsat çünkü bu üniversite basmakalıp sınırları aşan ve farklılıkları zenginlik sayan kendine münhasır bir eğitim anlayışına sahip. Bunun yanında yarattığı sıcak ortamla da öğrencileri kısa sürede kendine bağlayan bu üniversitede unutulmaz bir öğrencilik hayatı seni bekliyor. Eğer böyle bir ortamda seçkin akademisyenlerden eğitim almak, hedeflerini 'sıradanlık'tan çok ötelere taşımak istersen sen de ŞEHİR'e gel ve bu çok renkli mozaiğinin bir parçası ol!

Buşra Kavurmacı / Psikoloji

​Tanıtım günlerine katıldığımda, “işte burası!" dediğim üniversiteydi ŞEHİR. Sürekli nefes alan dinamik ve yeni bir üniversite burası. Her konuda faydalanabileceğiniz sempozyumları, bir kahve eşliğinde sohbet edebileceğiniz güçlü akademik kadrosu ve eğlenceli kulüpleri ile ŞEHİR size adeta hayallerinizi sunuyor. Güzel bir eğitimin yanı sıra, hayata bambaşka bir açıdan bakma fırsatını yakaladığınız bu dünyanın çok kısa sürede bir parçası olacaksınız.

Eren Ali Aslangiray / Bilgisayar Mühendisliği

Bence İstanbul Şehir Üniversitesi Türkiye'nin en iyi okullarından birisi! Sosyal ortamı, akademik kadrosu ve öğrenci kulüpleriyle çok aktif ve cıvıl cıvıl. ŞEHİR'de olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü hocalarımla samimi ve sevecen bir iletişim içindeyiz. ŞEHİR'i evim gibi görüyorum. Burada eğitimimin yanında İletişim Kulübü'nün radyosu Şehir FM'de program sunuyorum. Tiyatro Kulübü'nün Doğaçlama Tiyatro ve Text Tiyatro ekiplerinde yer alıyorum. Şunu rahatlıkla diyebilirim ki; ŞEHİR'li olmak ayrıcalıktır!

Ezgi Canbaz / Hukuk

Burası hem hayallerime ulaşabileceğim, hem de çok güzel dostluklar kurabildiğim sıcacık bir atmosfer. Zengin akademik kadrosu, çeşitli sosyal aktiviteleri ve çok dilli eğitim imkanı ile ŞEHİR, İstanbul'un kozmopolit yaşamının tam merkezinde bizlere eşsiz fırsatlar sunmakta. Kendi kulübümü kurup kendi etkinliklerimi düzenleyebilme imkanının yanında, bir çok farklı kültürden insanlarla ortak bir rotada buluşup kendimi özgürce ifade edebiliyorum. ŞEHİR, Asya ve Avrupa'nın kesiştiği yerde sizleri bekliyor.

Muhammed Yasin Yıldırım / Bilgisayar Mühendisliği

​Bilinenin çok dışında bir üniversite ŞEHİR! Akademik kalitesinin yanı sıra sosyal açıdan da önemli imkanlara ve uluslararası bir kimliğe sahip. Burada farklı kültürleri tanıyabilir, bir çok alanda kendinizi rahatlıkla geliştirebilir ve sıradan bir eğitimin içinde değil, farklı ve renkli bir hayatın içinde hissedebilirsiniz. Bu yönüyle, her geçen gün daha da büyüyen ŞEHİR, öğrencilerine hayallerin çok ötesinde bir üniversite hayatı sunuyor.

Ayşe Perihan Kırkıç / Endüstri Mühendisliği

​ŞEHİR, farklı renklerin ve düşüncelerin bir arada rahatça yaşayabildiği bir yer. Uluslararası bağlantıları, öğrencilerine her konuda yardımcı olan akademik kadrosu ve öğrenmeyi her daim kolaylaştıran imkanları ile öğrenciler için büyük bir fırsat. Aynı zamanda ŞEHİR, yabancı dil konusunda ve kendi alanımda ilerlememde bana çokça katkıda bulundu. Tüm bu ayrıcalıklarla ŞEHİR'den mezun olduktan sonra diğer üniversitelere kıyasla büyük avantajlara sahip olacağımı düşünüyorum. Siz de bu ayrıcalıkları yaşamak istiyorsanız ŞEHİR tam size göre!

Isra Sakipi / Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

​ŞEHİR’de olmak, mutlu ve huzurlu olmak demek. İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencisi olmak, hırslı, çalışkan ve başarılı olmak demek. Buradaki fırsatlar ve zorluklar, gerçek ve önemli. ŞEHİR’i seçtim çünkü alacağım dersleri seviyorum. Bu program bir gün büyük ve başarılı bir diplomat olmama yardım edecek. Burada herkesin dileği aynı: hayallerini gerçekleştirmek ve İstanbul Şehir Üniversitesi'nde olmak, hayatınızdaki her hedefe ulaşmak demek. Bu yüzden ŞEHİR'li olmaktan mutluluk duyuyorum.

Emin Eminov / Elektrik ve Elektronik Mühendisliği

​Bence İstanbul Şehir Üniversitesi Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biridir. Hepimizin üniversite ile ilgili hayelleri vardır. Benim de hayalim Türkiye’de böyle güzel bir üniversitede okumak ve yetenekli bir mühendis olmaktı. ŞEHİR’de yeni güzel arkadaşlarla tanıştım ve çok memnunum. ŞEHİR’de okumak mutlu ve huzurlu olmak demek. ŞEHİR’i seçtim çünkü burada mükemmel İngilizce öğreneceğime ve iyi bir mühendis olacağıma eminim. ŞEHİR’de okuduğum için çok mutluyum...

Zeynep Betül Akyıldız / Psikoloji

Merhaba! Ben, masallardaki "Çok istersen olur" mottosuyla kendi macerasına atılmış mor başlıklı kız. Maceramın ikinci kısmına, bana sunulan bol trafikli karayolundan değil de ŞEHİR'in sıra dışı patikasını tırmanarak başladım. Çünkü elindeki tek tip ayakkabıyı öğrencilerin ayağına uydurmaya çalışan anlayışsız bir prens değildi ŞEHİR. Bilakis, her ayağın farklı bir kalıbı olduğuna inanıyordu. Çok istedim, oldu!

Yiğit Erol / Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik

Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi'nde Uluslararası Bakalorya Diploma Programı'nda okuyordum, bir yandan da son sınıfta LYS sınavlarına çalışıyor ve ŞEHİR'de okumayı istiyordum. Aldığım eğitimi havuz problemleri çözerek zayi etmek istemiyordum. Düşündüm ve Çok İstiyorum Bursu'na başvurmaya karar verdim. Çok İstiyorum Bursu'nu 2012 yılında kazandım. Şu günlerde, işletme teorilerini ŞEHİR'de öğrenmenin ve tasarladığı girişimcilik fikirlerini kulüp faaliyetleriyle gerçekleştirmenin peşindeyim. ŞEHİR, dünyayı değiştiren sıradışı insanların dikte edilmiş kalıplara sığamayacağını bilir.

Dilara Kılıç / Sinema ve Televizyon

​ŞEHİR, öğrencilerinin akademik, kültürel ve sosyal gelişimleri için bütün fırsatları sunan, her öğrencisine birebir ilgi gösteren uluslararası bir üniversitedir. Bir Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencisi olarak hayallerimi gerçekleştirmek için tüm fırsatlara ŞEHİR'de sahip oldum. Güçlü akademik kadrosu, zengin laboratuarları, öğrenciler için tahsis edilen ekipmanları ile kendi alanımızda ilerlememizi sağlarken, sıcak ve samimi insan ilişkileri, hoşgörülü yönetim politikası ile sosyal açıdan da bizleri destekleyen bir okula sahibiz. 


Serhat Aksal / Hukuk

Hukuk deyince aklınıza ilk olarak ne geliyor? Benim aklıma gelen ilk şey “ifade özgürlüğü”. İşte tam da bu yüzden hukuk okumayı tercih ettim. Düşüncelerini ifade ederken kafanda “ama” lar oluşuyor mu?  Ya da ne bileyim birileri ne der acaba kaygısına düşüyor musun bazen? “ŞEHİR”, gerçekten de düşüncelerimi  “korkusuzca”, “içimden geldiği” gibi ifade edebildiğim bir yer.

 

Ersin Onur Erdogan / Bilgisayar Mühendisliği

Merhaba! Ben, bütün yorumlara kulaklarını tıkayıp tercihini ŞEHİR’den yana kullanan, daha sonra kimse değiştirmesin diye evden kaçan arkadaşınız Ersin. Atmosferiyle TV dizilerindeki “özel üniversite” algısını alt üst eden bu okul, kaliteli akademisyenleriyle de öğrencileri el üstünde tutuyor. Üstün akademik kadrosu, farklı kültürlerden öğrencileri, geniş burs imkanları, zengin kütüphanesi ve daha birçoğu için biz buradayız; sizleri de bekliyoruz!

Zeynep Celile Karaman / Sosyoloji

Odasına gittiğinde hocaların “Çay almaya gidiyorum, sen de ister misin?” diye sorduğu, öğrenciler tarafından kurulmuş onlarca kulübün birbiri ardına etkinlik çıkardığı, farklı milletlerden yüzlerce öğrencinin buluştuğu İstanbul Şehir Üniversitesi sadece akademik eğitim vermekle kalmıyor aynı zamanda öğrencilerinin her anlamda donanımlı bireyler olması için bütün kapıları ardına kadar açıyor.

Yavuz Selim Şimşek / Hukuk

​Hepimizin üniversite ile ilgili hayalleri vardır. Kurduğum her hayalin gerçekleşmesi, beni ŞEHİR efsanelerine inandıran şey oldu. Çünkü ŞEHİR, gerek akademik gerekse sosyal anlamdaki beklentilerimi fazlasıyla karşılayarak bana "Ben bunun hayalini bile kuramamıştım." dedirtti. Yani ŞEHİR ilk olarak, kurduğunuz hayalleri gerçekleştirip sonra, gelecek ile ilgili yeni hayaller kurmanıza ve bunlara ulaşmanıza yardımcı oluyor. Burada herkes birbirinden "Bu çocuk ileride çok büyük yerlere gelecek." diye bahsediyor. Hala, neden mi ŞEHİR? Bize sağladığı bu imkanlardan ve kendimize güven duymamızı sağladığından dolayı, ŞEHİR. 

Burak Cimrenli / Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans

Üniversite, insanın kozasından kurtulup dış dünyaya adım attığı ilk yerdir. ŞEHİR, bu dış dünyayı bütün katmanlarıyla içinde barındıran bir minyatür olarak karşıma çıktı. Bana akademisyen, çalışan ve öğrencilerle bağlar kurma fırsatını sundu. Üniversite bünyesinde ve yurt dışına çıktığımda farklı kültürleri ve insanları tanımama ön ayak olan bir okul oldu. Henüz ilk adımı atmışken bana dünyaya dair bu kadar tecrübe katan bir üniversiteyi tercih ettiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Bilge Erdemli / Hukuk

ŞEHİR, birlikte yaşama kültürünü öğretmek yerine onu tecrübe ettirebilen nadir üniversitelerden biri. Burada bambaşka coğrafyalardan gelen öğrenci ve akademisyenlerle beraber bir şeyler üreterek, farklı bakış açılarıyla öğrenim görmenin sizi zenginleştirdiğini hemen hissedebilirsiniz. ŞEHİR bu çeşitliliği sunmasının yanında, bilimler ve ilgi alanları arasındaki sınırları da kaldırmayı başarabilmiştir. Herhangi bir bölümde okuyup, başka alanlardan dersler almanın yanında ilgi duyduğunuz yabancı bir dili öğrenip, küçüklükten beri hayalini kurduğunuz bir projeyi gerçekleştirmek burada mümkün. Siz yeterki ŞEHİR’li olmayı isteyin!​

Mücahide Engin / İslami İlimler

ŞEHİR’de İslami İlimler okuyor olmak ilk günden beri beni oldukça heyecanlandırıyor. Arapça’yı ve İngilizce’yi etkin ve yoğun bir şekilde öğreniyor, klasik ve çağdaş İslami ilimler birikimini anlamaya çalışıp üzerine tartışmalarda bulunuyoruz. Burayı tercih etmemin en önemli sebeplerinden biri de istediğimiz bir sosyal bilimler alanında yandal veya çift anadal yapma imkanına sahip olmamız. Böylece ufku geniş, disiplinlerarası bir bakışa sahip olan ilim ehli gençler olacağız. İslami ilimler birikimi yüksek, çok yönlü ve üretken bir akademisyen olmak isteyen biri için Şehir İslami İlimler, tecrübeli ve yol gösterici akademik kadrosuyla doğru yer.
​​

Hüseyin Tarık Aydın / Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

ŞEHİR küresel anlamda söz söylemeyi destekleyen özgün ve özgür bir üniversite. Burada eski düzenin bilimden uzak kısır ideolojik tartışmalarının figüranı olmak yerine, insanlığın ihtiyaç duyduğu yeni paradigmaların oluşumunda etkin bir aktör olabilirsin. Kendi sınırlarını tecrübe edebileceğin fırsatları sunan bu üniversitede, tek bir akademik disiplin yerine disiplinlerarası bir eğitim alarak mezun olduğunda fark yaratabilirsin. Ama burada mezun olmak en son düşüneceğin şey olacak!

Asiye Merve Avşar / Hukuk

Akademik anlamdaki imkanlarının yanısıra her zaman koyu sohbetlere dalabileceğiniz samimi arkadaşlar bulabilirsiniz burada. Öğrenci seçimini yalnızca Türkiye ile sınırlı tutmayıp dünyaya kapılarını açarak önemli sayıda yabancı öğrenciyi bünyesinde barındırmasından dolayı ŞEHİR farklı kültürler ile arkadaş ortamımıza renk katıyor ve sohbetlerimizi daha da keyifli hale getiriyor. Hala neden ŞEHİR diyenleriniz varsa tercih yapmadan evvel buraya mutlaka uğrasın.

Demet Erdoğan / Endüstri Mühendisliği

Hepimizin üniversiteyle ilgili bir çok hayali vardır, ama bir üniversite bunların hepsini gerçekleştirebilir mi? Ben kurduğum hayalleri ŞEHİR’e geldiğim günden itibaren gerçekleştirme imkanı buluyorum. Projelerimizi ve her türlü sorunumuzu hocalarımızla sıcak bir öğle yemeğinde paylaşabiliyoruz. Üniversitemiz, gelecekte iş kaygısı yaşamayalım diye sıkı bir İngilizce hazırlık programı, iyi bir akademik kadro ve kendimizi geliştirmeye imkan tanıyan öğretim yapısı sunuyor. Sen de burada olmalısın, çünkü ŞEHİR’de kendini misafir değil, ev sahibi hissedeceksin.
 

Kevser Hülya Akdemir / Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans

Her üniversite belli bir akademik ideale ulaşmak üzere kurulmuştur. Ancak ŞEHİR’e geldiğinizde göreceksiniz ki, akademisyenleriniz ve üniversiteniz yalnızca sizin bilgi birikiminize katkıda bulunan pasif bir aktarıcı  değil, hayatınızın bir parçası olacak. Kurduğunuz ilişkiler tüm hayatınızda sizinle kalacak derinlikte olacak. Farklı yurtdışı imkanları ve uluslararası öğrencileri ile, yalnızca Türkiye’nin değil, globalleşen dünyanın her yerinin bizim şehrimiz olduğunu uluslararası bir vizyona sahip olan bu ŞEHİR'de daha iyi anlayacaksınız.

Muhammed Haykal / İslami İlimler

ŞEHİR’i ilk gördüğümde seçkin bir üniversite olduğunun farkına vardım. Neredeyse Amerika’daki üniversitelerle aynıydı. Yapılan konferanslara ve aktivitelere bakılırsa ŞEHİR’in şimdiye kadar gördüğüm en enerji dolu üniversite olduğunu söyleyebilirim. ŞEHİR’de bize bilgiyi kolektif olarak öğreten ve bizi özgür ve yaratıcı düşünmeye yönlendiren çok iyi bilgi ve tecrübe birikimine sahip akademisyenler yer alıyor. Özellikle, İslami İlimler okuyan öğrenciler için fakültemiz, hayallerinizi gerçekleştirmek için çok uygun bir yer.  Derslerimizde Arapça, Türkçe ve İngilizceyi aynı anda koordineli olarak kullanıyoruz. ŞEHİR’li olmak kendinize inanmak demektir.

Ömer Çelebi / İşletme

Ulaşılması zor hedeflerim var ve bunun için uzun ve dayanıklı merdivenlere ihtiyacım olduğunu biliyorum. ŞEHİR’e gelme sebebim de bu oldu. Hayallerime ulaşmak için aradığım yerin burası olduğunu fark ettim. Özgür ve kendine özgü özelliklerinden dolayı size ŞEHİR’i tavsiye edebilirim. Herkesin bildiği gibi, eğer bir yarışa katılacaksanız en iyi takımda olmanız, yeteneklerinizi en verimli şekilde kullanmanıza da yardımcı olur. Çünkü diğer isleri takımınız sizin için yapar. Yapmanız gereken tek şey kendiniz olmak ve hayallerinizin pesinden koşmak. bunun için sizi de bu takıma yani ŞEHİR ailesine bekliyorum.

Ömür Türkay / Sinema ve Televizyon

Ben nereye gitsem, birisiyle tanıştım, geçmişini sordum ve hep aynı şeyi duydum: ‘Beni yaz! Roman olur!’ Hepimiz her yılı bir sayfa edecek romanların içinde yaşıyoruz. Herkesin hikayesi sürükleyici, öyle ya her insan kendi içinde sürükleniyor, herkes bir çok şey yapıyor, kimi satır satır günlükler yaşıyor ve ne yazık ki ‘hiç kimse yalnız değil’. Her romanın okuyucusu olur, ancak sadece efsaneler dilden dile dolaşır. Çünkü yapılmadık tek şey hep ‘daha fazlası’dır. Düşünceleriyle efsaneleşen insanlar var etmek için var olmuş, dünyaya kontenjanı oranıyla armağanlar sunan bir kağıt, bir kalem ŞEHİR... Buranın bütün olağanüstü olanakları, insanı farkındalığa yöneltmek, çemberini kırdırmak ve düş kurdurmak için. Ben bir ŞEHİR Efsanesi olmak istedim.

Talha Tolunalp / Psikoloji

ŞEHİR’de kulüp kurabilir ve bu kapsamda hiç aklına gelmeyecek insanlarla tanışıp, etkinlikler düzenleyebilirsin ya da merak ettiğin herhangi bir konuda, dilediğin akademisyen ile rahatça görüşebilirsin. ‘Bunlarla uğraşamam’ dersen, yıl içinde düzenlenen sayısız konferanslara katılıp, farklı branşlardan profesörlerin 30 yıllık tecrübelerini 2 saatte öğrenme şansını da yakalayabilirsin. İngilizce mi? Onu da, içlerinde farklı milletlerden de bulunan, dil öğretimi konusunda fazlaca tecrübeli ve müthiş renkli hocalarla zaten halledersin. Eğer sıradanın dışında farklı bir üniversite hayalin varsa, bence hiç düşünme ve sen de ŞEHİR’li ol. Çünkü ilk duyduğumda çok klişe görünen şu sloganın gerçekten doğru olduğunu gördüm: ŞEHİR fırsatlarla dolu…

Osamah Al-Ghammari / Bilgisayar Mühendisliği

ŞEHİR’deki uluslararası atmosferi seviyorum. Kampüste birçok dil konuşuluyor. Buradaki yardımseverlik insanı evinde hissettiriyor. Ayrıca öğrencilerin beceri ve yeteneklerini artıran birçok program da var. Bununla birlikte, bir ya da daha fazla dönem bir Avrupa’da eğitim almak gibi bir fırsat var. Böylece öğrenciler başka kültürlerle de tanışarak ufkunu genişletebiliyor.

 

Elif Şentürk / Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

Bu okulda herkes heyecanlı. Herkesin bir amacı, bir vizyonu var. Kapıdan girdiğinde herkesin gözlerindeki o ışıltıyı görebiliyorsun, rektörden güvenlik görevlisine kadar. Sana inanıyorlar, senden çok şey bekliyorlar. Ben hayatta bazı şeyleri değiştirmek istediğimi düşünerek doğru yerde olduğuma inanıyorum.

Firdaous Amri / Tarih

Farklı kıtalardan geldik ve sonra hepimiz bu güzel şehirde, İstanbul’da ve İstanbul Şehir Üniversitesi’nde toplandık. İstanbul Şehir Üniversitesi’nin çok dostane bir atmosferi var. Üniversitede her türlü organizasyonu düzenlemekte özgürüz ve uluslararası öğrenci olarak bunu gerçekten başarıyoruz. “Dil Okulu” kurarak etkinliklerimize başladık ve temel olarak anadillerimizi diğer Türkiyeli ve uluslararası öğrencilere öğretmeye çalıştık; bu bir dönem sürdü ve bu dersleri alanlardan olumlu geribildirimler alıyoruz. Üniversitemizde bu konuda bize destek oluyor. Evet! ŞEHİR’liyim ve bununla gurur duyuyorum.

Sara Aljuneidi / Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik

​ŞEHİR'i sonsuz bir güvenle seçtim. Kararımı, ŞEHİR’in benim için en iyi üniversite olacağı düşüncesiyle verdim. Çünkü İngilizce eğitim alacaktım ve özellikle ticaret, ekonomi ve kültür alanında Arap ülkeleri ve Türkiye arasında birçok bağlantı olduğu için bugün çok önemli olan Türkçe’yi öğrenme fırsatım olacaktı. Hem İngilizce hem de Türkçe’yi iyi derecede öğrenmek, kariyerimde şansımı artıracaktır. ŞEHİR, son derece iyi ve sorumluluk sahibi insanlarla karşılaştığınız muhteşem bir kurum olarak en iyi kampüse sahip. Modern kampüsü, profesörler, öğretim elemanları ve onların nazik ve yardımsever tavırlarından çok etkilendim.

Erkan Oruçoğlu / Tarih

​Disiplinlerarasılığını uluslararasılıkla birleştirerek küresel sorunlara çözüm üretebilen bireyler yetiştiren ŞEHİR'de, çocukluğumda coğrafya ansiklopedilerinin üzerinde kurduğum hayallerim birkaç beden küçük kaldı. ŞEHİR öğrencisi olarak ABD'nin önde gelen üniversitelerinden George Mason Üniversitesi'nin 'Küresel Sorunlara Çözüm Konsorsiyumu'nda dünyanın sekiz farklı noktasından gelen araştırmacılarla çalışmalar yapmak, Danimarka ve Almanya'da sosyal sorumluluk projelerinde etkin görevler almak çocukluk hayallerimin çok üzerindeydi. ŞEHİR'de kendi sınırlarımı keşfederken, sınırları olmayan yeni hayaller kurmaya devam ediyorum.

Burak Altun / Elektrik ve Elektronik Mühendisliği

​Ben 2010'da ŞEHİR'e giriş yapan 300 şanslı öğrenciden biriyim. Üç yıl sonunda size söyleyebileceğim çok şey var ama en çok öne çıkanlar ilk yıl aldığım kaliteli İngilizce eğitimi, sonrasında akademisyenlerle bire bir kurduğum sağlam iletişim ve tabi ki burada bulduğum ikinci bir aile tablosu. ŞEHİR tüm samimiyetiyle sizi bekliyor ve bunun yanında size geleceğe yatırım yapmanız için yeterli eğitimi de veriyor. Eğer çok yönlü, azimli ve kararlıysanız sizi de aramıza bekleriz.

Usame Yolcu / İslami İlimler

​Hayatınız boyunca tercihler yapar ve bu tercihlere  göre geleceğinizi şekillendirirsiniz. Bir Şehir Üniversitesi İslami İlimler öğrencisi olarak ben, hayatımın tercihini yaptığıma inanıyorum. Çünkü bir üniversite olarak Şehir; her zaman daha  fazlasını, daha iyisini amaçlayanların yeri. Bir  fakülte olarak İslami İlimler ise geleceğin İslam dünyasında, İslam düşüncesinde ben de varım diyeceklerin yeridir. Fakültemizin kurucu öğrencileri olarak bizler geleceğin İslam ve Batı dünyasını  doğru okumak için İngilizce ve Arapçayı birlikte öğreniyoruz. Gelin, siz de gelecekteki yerinizi bizimle belirleyin!
 

Felister Gesare Orangi / Elektrik ve Elektronik Mühendisliği

“İstanbul Şehir Üniversitesi’ndeki sıcaklık, bana verilen destek ve tavsiyeler, buranın yalnızca bir okul değil, tek bir hedefe sahip bir aile olduğunu gösteriyor. Bu hedef, gökyüzünü delmek… Tüm Türkiye ve dünyadan gelen öğrencilerin çeşitliliği hem fikirlerin, hem de kültürlerin alışverişini sağlıyor ve böylece dünyanın hepimizin evi olduğunu bir kez daha öğretiyor bizlere. Buradayım ve mutluyum. Sen de burada olmalısın.”